Aplikacja do testowania, czyli stworzyłem program z błędami - znajdź je wszystkie! - Krystian Brożek qual a dosagem de ivermectina para cachorro how long do side effects of ivermectin last ivermectin in covid 19 ncbi ivermectin philippines where to buy ivermectin cause hair loss para que sirve el simpiox ivermectina gotas dosis de ivermectina para humanos how to take ivermectin liquid at home

Brak doświadczenia to jeden z największych problemów osób wchodzących na rynek pracy. Istnieje sporo sposobów na jego zdobycie doświadczenia w testowaniu. Chciałem dołożyć do tego swoją cegiełkę, więc stworzyłem aplikację. Na razie jest dość prosta, ale z czasem będę ją rozwijał.

Aplikację znajdziesz tutaj: link
Wymaga ona komputera z Windowsem i zainstalowanej bazy danych Microsoft SQL Server w wersji 2008 R2 lub nowszej. Jeśli chcesz zainstalować na swoim komputerze bazę danych, zobacz ten post.

Pobierając aplikację i ją rozpakowując, znajdziesz dwa pliki uruchomieniowe: instalator i start.
Instalator służy do zainstalowania aplikacji. W obecnej wersji tworzy bazę danych i plik tekstowy z konfiguracją bazy danych. Polecam utworzyć użytkownika logującego się metodą Windows Authentication, ponieważ hasło w pliku konfiguracyjnym zapisywane jest jawnie. Poniżej znajdziesz instrukcję instalacji.
Start – to właściwa aplikacja. Obecnie umożliwia zalogowanie się i dodanie tekstu do listy. Spróbuj poszukać w niej błędów. Część jest zaplanowanych, ale nie wszystkie. Gdy jakiś znajdziesz – pochwal się w komentarzu. Dla autorów najciekawszych i najlepiej opisanych błędów mam przeznaczone kilka książek.

Jeden błąd w aplikacji zdradzę, aby każdy mógł zobaczyć jak działa atak SQL Injection. Zatem spróbuj zalogować się do aplikacji bez znajomości hasła (istnieje użytkownik admin).

Użytkowników jakich znajdziesz w aplikacji:
Login: admin, hasło: admin
Login: tester1, hasło: zaqwsx

Instrukcja instalacji:

  1. Uruchom aplikację Instalator
  2. Podaj adres serwera bazy danych (podczas logowania się do Management Studio przepisz wartość z pola tekstowego Server name, patrz obrazek)
  3. Wybierz rodzaj logowania do bazy danych (t- Windows Authentication, n – SQL Server Authentication):
    1. Windows authentication – logowanie za pomocą konta użytkownika systemu Windows
    2. SQL Server Authentication – klasyczne logowanie za pomocą loginu i hasła (pamiętaj, że hasło do bazy danych jest przechowywane w formie nieszyfrowanej w pliku konfiguracyjnym)
  4. Jeśli miałeś wcześniej zainstalowaną aplikację (istnieje baza danych TestowanieBazDanych), to instalator zapyta, czy nadpisać bazę danych. Jeśli się zgodzisz, wtedy zostanie ona usunięta i utworzona na nowo (czyli stracisz wszystkie swoje dane).

Udanego szukania bugów! Gdy trafisz na jakiś problem – napisz do mnie. Chętnie pomogę z instalacją bazy danych lub uruchomieniem opisanej tu aplikacji. Pamiętaj, że za najciekawsze i najlepiej opisane błędy w komentarzu będzie nagroda 🙂